Телеграмна демократія в «Файна Таун», або роздуми архітектора. Частина 3

Сьогодні хочу проговорити про такий цікавий кейс, який стався на теренах народження громади, як «телеграмна демократія». Демократія — це найгірша форма правління, незважаючи на всі інші. (С)

Наше суспільство чітко обрало вектор руху на захід, ми обираємо демократію. Добре, але що це? Частково то є верховенство права, то є слідування процедурам, і повага до результатів голосувань. Але нащо це все в «Файна Таун»? То ж просто ЖК. А, ніт — то є соціум.

І Соціум «Файна Таун» потребує інструменту задля прийняття рішень. Так, у нас є закон про ОСББ, але людина яка писала цей закон, точно поспішила років на 30. Бо розуміння демократії лише тільки зароджується. Ми не Швейцарія, де житлові колівінги обирають собі виконавчий кабінет, голосують за президента і мають чітко прописану процедуру прийняття рішень.

Телеграмна демократія

Але ж все ж таки й соціум «Файна Таун» потребує інструменту для прийняття рішень. І цим інструментом став Telegram. Спочатку Ініціативною групою був створений Закритий чат, куди ти можеш потрапити, лише якщо дійсно мешкаєш тут. А далі там зʼявився інструмент голосування з прописаною процедурою. Чи дозволити проводити знімання реклами? Чи встановлювати додатковий поштомат? На який фонд відправляти гроші з реклами? І т.д. І я вам так скажу, без цих голосувань зробити щось в ФТ вже майже неможливо, бо голосування — то є аргумент проти тої баби яги, яка завжди проти.

Деякі вважають такі голосування неправомірними й потім шкандалять, бо в чаті не всі активні мешканці. Дехто не заходить, але реклама чату достатня, і якщо ти хочеш впливати на рішення соціуму, то давай додавайся.

По факту на сьогодні «телеграмна демократія» стала дієвим інструментом для прийняття рішень. Локальний “Київ Цифровий”. Колись так і доростем до виборів Файного мера) Але для цього треба займатись боксом мабуть)

Тем в мене ще є багато. Буде і про собак, і про вивіски, як створювалась Ініціативна група, питання інклюзивності, доводчиків дверей і чому нарешті вийшло з балконами, і ще, і ще.

Думки архітектора «Файна Таун» про своє дітіще

Паркування в «Файна Таун», або роздуми архітектора. Частина 2