Ініціативна група мешканців та інвесторів «Файна Таун»

Як знають багато учасників спільноти, у «Файна Таун» є Ініціативна група мешканців та інвесторів комплексу, яка спілкується із забудовником та Управляючою компанією, щоб зробити життя в ЖК кращим. Група є свого роду комунікаційною ланкою між мешканцями та інвесторами з одного боку та представниками забудовника (КАН, ВП, УК) з іншого боку. Вона збирає питання та побажання мешканців та передає їх для розгляду та вирішення забудовнику. Слід зазначити, що йдеться про колективні питання і проблеми, які торкаються багатьох інвесторів та мешканців. Індивідуальні питання мешканці можуть вирішувати самостійно через УК.

Попри періодичні публікації та живе спілкування у загальному чаті, виявилося, що робота Ініціативної групи (правильніше буде, ініціативних груп) для багатьох учасників спільноти «Файна Таун» виглядає загадковою. У цьому матеріалі я постараюся розповісти про групу, історію її формування та поточний стан справ. Сподіватимуся, що матеріал дозволить пролити світло на Ініціативну групу і розвіяти сумніви, якщо такі є. Якщо ж якісь питання залишилися без відповіді, ставте їх у коментарях.

Як все починалося

Отже, спочатку не було жодних груп та спільнот. Компанія КАН запустила будівництво «Файна Таун», почалися продажі перших квартир. На той момент інвестори та зацікавлені спілкувалися в основному на форумі «Домік», який славиться своїми драконівськими правилами та заборонами. Одного разу адміністрація «Доміку» заблокувала доступ до форуму для низки інвесторів (і мене, в тому числі). Причиною стали публікації посилань на різні матеріали, пов’язані з «Файна Таун» (наприклад, альбом з фотографіями ходу будівництва в Google Фото і т.д.). Тому виникла необхідність у створенні альтернативного майданчика для спілкування інвесторів, де публікація тематичних посилань не вважатиметься смертним гріхом, що карається блокуванням доступу та можливості спілкування.

Так у листопаді 2018 року мною була створена група «Файна Таун» у соціальній мережі Facebook, яка пізніше стала закритою – лише для мешканців та інвесторів. Місяцем пізніше я запустив і даний інформаційний сайт з форумом для інвесторів і тих, хто цікавиться, тому що наявних можливостей Facebook мені здалося недостатньо для повноцінного тематичного спілкування.

Перша Ініціативна група

У грудні 2018 року з’явилася інформація про зміну генплану «Файна Таун». Інформації було мало, а запитань в інвесторів — дуже багато. В результаті колективного спілкування та обговорення на форумі «Домік» та у групі у Facebook сформувався перелік питань, пов’язаних зі зміною генплану. Цей перелік передав до ВП інвестор Сергій (Sergiy Zinkevych). Потім з ним зв’язався керівник департаменту продажів KAN і запропонував провести зустріч, щоб відповісти на всі питання. На зустріч разом із Сергієм вирушило ще кілька інвесторів. Це і була перша Ініціативна група інвесторів – учасники групи «Файна Таун» у Facebook та форуму «Домік». Вона сформувалася спонтанно за лічені дні з тих, хто зміг у робочий день приїхати на зустріч.

Спочатку в групі в Facebook було активне живе спілкування. Але з появою групи в Telegram активність у групі Facebook та на форумі почала згасати. Згодом найактивніша спільнота сформувалася саме в Telegram, з’явилися підгрупи за чергами, під’їздами, інтересами.

Друга Ініціативна група

У процесі заселення мешканців першої черги та підготовки до запуску будинків другої черги почали з’являтися нові питання та проблеми, які потребують вирішення. Зокрема, наприкінці листопада 2019 року стало відомо про перенесення КПП біля другої черги вглиб комплексу, виникли чутки про відмову від будівництва власної котельні, постали питання щодо організації паркування та ін. Тому виникла потреба у новій зустрічі із забудовником для прояснення ситуації.

У міру обговорення ситуації у групі другої черги учасники сформували перелік питань. У цьому обговоренні найактивнішими були учасники Сергій (з першої ініціативної групи), Кирило (Kirill Z), Дмитро та ваш покірний слуга (Vadim Karpus). Це вже можна назвати зародженням другої ініціативної групи. Пізніше до обговорення приєдналися Андрій (він був учасником першої ініціативної групи) та деякі інші учасники групи другої черги. Друга зустріч із KAN, де обговорювалися накопичені питання, відбулася на початку грудня 2019 року. З боку інвесторів «Файна Таун» були присутні 4 особи, у тому числі Сергій, Кирило, Дмитро та Олександр. Підсумки цієї зустрічі доступні у наступному матеріалі.

Третя Ініціативна група

Вже у 2020 році мешканців та інвесторів «Файна Таун» розбурхала новина про продаж комерційної нерухомості в комплексі, хоча спочатку йшлося лише про оренду. Група наповнилася обуреними повідомленнями мешканців та інвесторів. Після цього зі мною зв’язався представник забудовника, щоб прояснити ситуацію. Подробиці можна дізнатися у наступному матеріалі. І хоча головні побоювання вдалося розвіяти (територія і надалі залишиться закритою), деякі питання все ж таки залишилися. До того ж встигли накопичитися нові питання та проблеми, пов’язані з паркуванням, перепустками на територію та низкою інших аспектів облаштування та обслуговування комплексу. Тому назріла необхідність проведення нової зустрічі, і у процесі обговорення почала формуватись нова Ініціативна група.

Наприкінці травня Кирило почав формувати перелік найбільш актуальних питань, що часто обговорюються в загальній групі. У підготовці до зустрічі та опрацюванні пропозицій брали участь Сергій (який був на перших двох зустрічах), ваш покірний слуга, пізніше приєднався Андрій (з першої ініціативної групи). Щоб зібрати думки інвесторів та мешканців з найактуальніших питань та проблем було запущено форму-опитувальник. У міру обговорення в групу було запрошено деяких мешканців першої черги, включаючи Миколу (Morozov Nickolay), Олександра (Олександр Потьомкін), Ладу (Mary), Івана (Ivan Kush), Дениса (Деніс). Загалом в Ініціативній групі на цей час налічується 10 осіб, переважно це мешканці першої черги та інвестори другої черги. Фактично це вже третя Ініціативна група, хоча деякі її учасники були на першій та другій зустрічі з керівництвом KAN.

Чим зараз займається ініціативна група “Файна Таун”

Ініціативна група зібрала, опрацювала та систематизувала питання та побажання мешканців та інвесторів та передала їх Управляючій компанії під час попередньої зустрічі. Наразі ведеться підготовка до зустрічі з керівництвом KAN, під час якої будуть озвучені відповіді на ці запитання. Також на нас чекають ряд додаткових відомостей про майбутні нововведення ЖК. Після отримання відповіді та нової інформації група підготує детальний звіт з висвітленням кожного питання.

Також зараз в Ініціативній групі опрацьовується питання із запуском закритої групи лише для мешканців та інвесторів «Файна Таун». Потрібно вирішити низку організаційних питань, щоб доступ до групи залишався зручним для мешканців та інвесторів, але був закритий для рекламодавців та сторонніх осіб.

та інші групи

Також додам, що це не єдина Ініціативна група мешканців чи інвесторів “Файна Таун”. Окрема Ініціативна група опікувалась можливим зниженням вартості послуг нотаріуса. Є й інші групи мешканців, які вирішують питання на рівні під’їзду чи будинку. При цьому одна й та сама людина може бути учасником кількох ініціативних груп.

Якщо у вас залишилися питання щодо роботи Ініціативної групи «Файна Таун», яка займається підготовкою зустрічі з представниками KAN, ставте їх у коментарях.

ОНОВЛЕНО: Станом на лютий 2021 року ІГ включає 13 осіб.

ОНОВЛЕНО 2: У травні 2021 року відбулася реорганізація ІГ. Наразі у групі налічується 5 учасників.

ОНОВЛЕНО 3: Станом на травень 2024 року в ІГ перебуває 12 учасників, хоча через війну не всі наразі можуть повною мірою проявляти активність.