Приймання квартири у «Файна Таун» після забудовника: 2 черга

Отже, тривалий період інвестиційного очікування нарешті скінчився. Радісна новина про введення в експлуатацію 2-ї черги ЖК «Файна Таун» була затьмарена карантином. Він призвів до відстрочки початку переглядів квартир і сплутав усі плани. Тож очікування затяглося ще на півтора місяця. Але перегляди нарешті розпочалися. І мені пощастило стати одним із перших інвесторів, яких запросили на перегляди.

Зазначу, це моя перша квартира, придбана на умовах інвестування. Тому процес огляду та приймання квартири – теж уперше в моєму житті. Неодноразово перечитавши рекомендації щодо огляду квартири, я вирішив, що в цій справі мені буде потрібна допомога більш досвідченої людини. Оскільки родичів чи друзів із необхідними інструментами, навичками та досвідом у мене не виявилося, довелося шукати професійних виконавців.

Приём квартиры в новостройке у застройщика: на что обращать внимание?

У процесі пошуку таких виконавців я зв’язувався з кількома компаніями, і серед них мені сподобалася ALS Engineering. Саме на ній я зупинив свій вибір, і з представником цієї компанії вирушив на приймання квартири. Додам, що зазвичай на такий перегляд від компанії їде кілька працівників. Але зараз, за ​​умов карантинних обмежень, KAN допускає до перегляду лише двох людей. Тож крім інвестора з собою можна привести лише одну сторонню людину. Компанія погодилася працювати за таких обмежень.

Коротко розповім про ціну послуги з приймання квартири у забудовника. Вартість вираховується виходячи з тарифу $1 за один квадратний метр площі квартири за поточним курсом, але не менше ніж 1800 грн. З компанією можна домовлятися про групові знижки, якщо кілька інвесторів з одного ЖК вирішать скористатися її послугами в один день.

Приймання квартири

Коли вперше відчиняєш двері своєї квартири (хоча за документами це ще не так), виникають дуже хвилюючі та радісні відчуття! При цьому хочеться ходити по кімнатах з широко розплющеними очима, виглядати у вікна і просто насолоджуватися моментом. Але розслаблятися не варто – потрібно уважно перевіряти квартиру за чек-листом. І дуже добре, що в цей момент поряд була людина, яка без зайвих емоцій займалася саме перевіркою та пошуком можливих недоліків. Тож мені залишалося тільки не відволікати спеціаліста від роботи частими запитаннями й все фотографувати. Хоча я теж намагався перевірити квартиру, озброївшись інструкцією.

Приймання квартири у «Файна Таун» після забудовника: 2 черга

Почну з гарного

 1. Все виглядає охайно. Зрозуміло, що вікна брудні. Але будівельного сміття немає, пилу та бруду немає. Так що перші враження дуже позитивні одразу з моменту відкриття дверей.
 2. Двері встановлені добре. Нарікань не викликали.
 3. Стіни розташовані відповідно до плану. Відхилення місцями є, але лише на кілька міліметрів, що допустимо за нормами. Стіни рівні, кути прямі.
 4. Стяжка у квартирі рівна, видимих ​​нерівностей немає. Перевірка також не показала перепадів. Тож із цим все добре.
 5. Стелі рівні. Видно шви, але це припустимо.
 6. Міжкімнатні стіни прилягають до стелі добре без наскрізних отворів.
 7. Між перекриттям і стіною є матеріал, що демпфує (назву не запам’ятав) для компенсації розширення перекриття.
 8. Вентиляція працює на виведення повітря у всіх санвузлах та на кухні.
 9. Вхід електрики перевірили, чи працює.
 10. Щодо каналізації проблем немає. Вона цілісна, добре закріплена. Доступ до розтруба є.
 11. Радіатори встановлені добре та рівно. На вигляд вони дуже маленькі.

Тепер косяки та недоліки

Приймання квартири у «Файна Таун» після забудовника: 2 черга

Піду від меншого до більшого.

 1. В одній міжкімнатній стіні я виявив щілину між блоками. Щілина невелика. Але в акт це не внесли, оскільки це вважається допустимим за нормами. А ось внутрішній контроль якості за це має зробити наганяй майстрам. У будь-якому випадку це не критично і заповниться штукатуркою.
 2. Більшість вікон не відрегульовано. Але налаштування ще робитимуть централізовано. Тож ті інвестори, які прийдуть на перегляди пізніше, можуть із цим зовсім не зіткнутися.
 3. В одному з вікон є тріщина в стулці – по звареному шву. Дефект усувається без демонтажу.
 4. Є проблеми з відливами. Вони погано примикають до стін, є щілини – вузли примикання розходяться. Така проблема на кількох вікнах. Тому потрібно відновити ізоляцію вузлів примикання відливів із зовнішніми укосами.
 5. Скіс зовнішній фасадний на лоджії у примиканні до вікна має зазор. Щоб усунути, потрібно зняти склопакет, закласти зазор герметиком і підфарбувати у колір укосу.
 6. На лоджії стяжка дуже погана. Поклали надто тонкий шар, вона відійшла від основи по всій площі лоджії. Фактично, вона гуляє під ногами та пішла тріщинами. Стяжку потрібно повністю переробляти.

Приймання квартири у «Файна Таун» після забудовника: 2 черга

І ще кілька моментів

Я відніс би це до недоліків, хоча насправді це об’єктивна реальність.

 1. Підсумкова площа квартири виявилася на 0,1 квадратного метра меншою за проєктну. Це не більше допустимої похибки за договором, отже компенсації нічого очікувати. На місці ми приблизно знайшли кімнату та стіни, через які сталося зменшення. По одній кімнаті на місці не змогли узгодити розміри через складнішу геометрію. Приймальник зняв виміри й зведе їх у програмі, надішле мені додаткові файли пізніше. Хоча покрутивши план квартири вже вдома у спокійній обстановці, я розібрався, де було нестикування. Залишилось дочекатися підтвердження.
 2. На кухні дверний отвір зроблений не зовсім логічно. Частина моноліту виступає більше ніж міжкімнатна перегородка. Було б логічно перемістити перегородку на 10 см, щоб вона була на одному рівні з монолітом. Але на плані воно все виглядає саме так, як побудовано, так що не докопаєшся.

Приймання квартири у «Файна Таун» після забудовника: 2 черга

Загальний висновок

Загалом, забудовник передає квартиру в хорошому стані. Є деякі зауваження, які легко усуваються. На усунення потрібно кілька тижнів. Далі буде повторний огляд. Попри те, що акт приймання я не підписав, загальне враження залишилося позитивним.

Приймання квартири у «Файна Таун» після забудовника: 2 черга

Чи потрібно запрошувати на огляд спеціаліста з приймання квартири? Якщо це ваша перша квартира, то потрібно однозначно. У такому разі приймання квартири пройде більш гладко та результативно. Начитавшись статей в інтернеті, взявши із собою чек-лист та мінімально доступні мені домашні інструменти, я сам зміг знайти лише половину вказаних вище недоліків. При цьому пункт 1 виявився допустимим відхиленням. Пункт 2 – просто роботи ще не проведені на момент приймання. Пункт 6 – все було вочевидь навіть для неспеціаліста. А от косяків із вікнами я б сам не виявив, особливо ті, що зовні. Вони рівно встановлені та не мають тріщин склопакетів. Цим би я й обмежився. Якщо ви вже кілька разів приймали квартиру в новобудові та маєте необхідні інструменти для перевірки геометрії тощо, можна намагатися обійтися самотужки. Але краще дочекатись закінчення карантину, тоді на перегляд можна буде заходити кільком людям, а не лише двом, як зараз. Більше очей і рук – вища можливість знайти недоліки.

Стежити за моїм ремонтом від початку до кінця можна на сайті за тегом «Мій ремонт» або в Telegram-каналі «Файний дім».