Сайту про ЖК «Файна Таун» виповнилося 3 роки

Три роки тому – 15 грудня 2018 року – запрацював сайт про ЖК «Файна Таун». І сьогодні я розповім кілька цікавих фактів про появу та розвиток цього ресурсу.

Про запуск спеціального сайту, присвяченого ЖК «Файна Таун», я замислився, вже будучи інвестором комплексу. Все почалося з того, що адміністрація форуму «Домик» заблокувала кількох учасників спільноти за найбільший гріх – розміщення посилань на зовнішні ресурси. До цих «щасливчиків» потрапили найбільш активні інвестори, які намагалися ділитися інформацією про комплекс та фотографіями ходу будівництва «Файна Таун».

Як альтернативний майданчик спілкування ці «вигнанці» деякий час використовували сервіс Google Photos. Але спілкуватися там було незручно. Потім я створив групу у Facebook, де було комфортніше публікувати новини та обговорювати події. Саме у цій групі зародилася ІГ. Це сталося під час першої зміни генплану.

Але згодом стало зрозуміло, що у Facebook є низка обмежень, які не дозволяють комфортно публікувати новини та спілкуватися. Тому у мене виникла ідея запустити окремий сайт для інвесторів «Файна Таун». Спочатку я хотів обмежитися лише форумом – місцем для спілкування та обговорень. Але пізніше все ж таки вирішив зробити повноцінний сайт у вигляді інформаційного ресурсу, а форум виділити як окремий розділ.

Спочатку все йшло, як і планувалося. На сторінках сайту з’являлися статті та новини про «Файна Таун», у різних розділах форуму почали зав’язуватись різні тематичні обговорення. Але через кілька місяців з’явилася перша група комплексу Telegram, і основне спілкування поступово перейшло туди.

Здавалося, що сайт втратив свою актуальність і потреби в ньому більше немає. Але статистика відвідувань почала показувати зростання навіть за майже повної відсутності активності на форумі. Дедалі більше людей приходили ресурс через пошукові системи, соціальні мережі. Після введення в експлуатацію 1-ї черги, появи перших оглядів та відгуків про фактичну якість будівництва та доступної території – люди пішли на сайт. І за перший повноцінний рік роботи сайту (весь 2019 рік) у нього назбиралося понад 10 тис. відвідувачів.

У 2020 році на сайті вийшло декілька унікальних (не побоюсь цього слова) матеріалів. Починаючи сенсаційною новиною про можливу появу басейну в комплексі та закінчуючи звітами ІГ за підсумками зустрічі з керівництвом KAN. Ці публікації стали своєрідною збіркою FAQ щодо подальшого розвитку «Файна Таун». Багато з них і зараз не втратив своєї актуальності. В результаті, у 2020 році відвідуваність сайту зросла більш ніж у 2 рази та перевищила 24 тис. відвідувачів.

Нинішній рік виявився не менш багатим на цікаві новини та публікації. Цього року я спробував новий формат і на 1 квітня опублікував жартівливий матеріал про розвиток комплексу. Цікаво, що першоквітневий жарт частково виявився пророчим. І не менш цікаво, що ця стаття стала другою за популярністю за підсумками року. Навіть підсумки зустрічі з КК та представниками KAN збирали менше переглядів.

Зусиллями наших сусідів Влада та Паші цього року було запущено Рейтинг. Це окремий розділ, де мешканці «Файна Таун» можуть залишити відгуки про виконавців ремонту та комерційні заклади у комплексі або по сусідству.

Судячи з попередніх даних, у 2021 році на сайті очікується приблизно 2-кратне зростання відвідуваності. Дуже непогано для вузькоспеціалізованого ресурсу.

І тепер невеликий анонс. Тепер сайт матиме версію українською мовою. Не гарантую, що перекладу сотні вже опублікованих матеріалів. Але надалі новини та статті виходитимуть двома мовами. Хоча, швидше за все, можливі затримки із публікаціями однієї з версій. Якщо серед відвідувачів сайту є бажаючі виступити в ролі волонтерів-перекладачів та допомогти оперативніше публікувати матеріали, буду радий будь-якій допомозі.