Правила проживання в ЖК «ФАЙНА ТАУН»

ПРАВИЛА
проживання та користування спільним майном
Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків
«ФАЙНА ТАУН»

1. Загальні положення
2. Правила користування спільним майном Об’єднання
3. Порядок проходу громадян, проїзду транспортних засобів на території Об’єднання
4. Дотримання громадського порядку
5. Правила утримання домашніх тварин
6. Правила проведення ремонтно – будівельних та інших робіт у приміщеннях
7. Співвласники Об’єднання зобов’язані
8. Правила користування нежитловими приміщеннями та проведення підприємницької діяльності на території Об’єднання
9. Правила користування нежитловими приміщеннями – «коморами»
10. Правила користування Паркінгом
11. Правила відвідування зони відпочинку з відкритим басейном
12. Відповідальність за порушення цих Правил

1. Загальні положення

1.1. Правила проживання та користування спільним майном ОСББ «ФАЙНА ТАУН» (далі – Правила) регламентують порядок проживання співвласниками житлових та нежитлових приміщень багатоквартирних будинків, розташованих за адресою: м. Київ, вул. Салютна, будинок 2 (далі – Будинки) та встановлюють порядок користування приміщеннями загального користування (у тому числі допоміжними), несучими, огороджувальними та несуче-огороджувальними конструкціями будинку, механічним, електричним, сантехнічним та іншим обладнанням всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлями та спорудами, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території.

1.2. Правила є обов’язкові до виконання як співвласниками житлових та нежитлових приміщень Будинків (фізичними або юридичними особами), так і іншими користувачами приміщень (в тому числі інвесторами), надалі – «Власник/Співвласник/Користувач», членами сім’ї співвласника та/або користувача приміщення, гостями чи іншими особами, які перебувають з відома власника в належному власнику житловому/нежитловому приміщенні (включаючи орендарів), у межах будівлі або прибудинкової території ОСББ «ФАЙНА ТАУН» (надалі – «Об’єднання»).

1.3. Правила покликані впорядкувати основні очікування і вимоги більшості мешканців Будинків до сусідів і їх гостей/відвідувачів. Правила базуються на взаємній повазі і покликані для підтримання належного технічного, протипожежного, екологічного та санітарного-гігієнічного стану приміщень, загального майна і території в інтересах усіх власників і осіб, що проживають, працюють або знаходяться у гостях.

1.4. Правила доступні для ознайомлення в робочий час, а також можуть бути додатково розміщені у спеціально відведених місцях (на дошках об’яв та/або в під’їздах та/або на сайті Об’єднання/Управителя/Керуючої компанії та/або у мобільному додатку).

1.6. Правила, а також їх зміни чи доповнення, є обов’язковим для усіх осіб, зазначених у пункті 1.2 цього розділу Правил.

1.7. З метою більш ефективного та своєчасного реагування на питання поточної діяльності Об’єднання, правлінню Об’єднання, без додаткового погодження, надаються повноваження на внесення змін (доповнень) в діючі Правила, про що повідомляється співвласники багатоквартирного будинку на інтернет-сторінці Об’єднання та/або на сторінці Об’єднання в Facebook та /або в мобільному додатку.

2. Правила користування спільним майном Об’єднання

2.1. Спільне майно в будівлях може бути використано лише в цілях, передбачених чинним законодавством. До спільного майна відносяться: приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія, а також інші об’єкти, призначені для обслуговування майна Об’єднання. ст. 1, 4 Закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

2.2. У місцях загального користування та на прибудинковій території не дозволяється вести будь-яку виробничу, комерційну, підприємницьку, рекламну, іншу професійну діяльність з метою отримання прибутку або з некомерційними цілями, роздрібну торгівлю, встановлювати ігрові автомати, вести політичну або релігійну агітацію і пропаганду. Зокрема, забороняється залишати які-небудь інформаційні повідомлення на стінах, дверях, стелях, сходах будівлі, в кабінах ліфтів (якщо відсутні спеціальні дошки для реклами), на будь-яких інших поверхнях місць загального користування у будинку і на прибудинковій території (у тому числі, вивішувати оголошення, листівки, стіннівки та ін.). Приватні оголошення власників можуть розміщуватися тільки на спеціально обладнаній дошці об’яв. Зміст оголошення повинен відповідати нормам етики, моралі та чинного законодавства.

2.3. Все побутове сміття і харчові відходи повинні утилізуватися в спеціально відведених для цього місцях. Все великогабаритне сміття та відходи, в тому числі будівельне сміття, меблі, що прийшли в непридатність, побутова техніка, пакувальна тара, повинні утилізуватися у відповідні контейнери для збору відходів, які встановлені на прибудинковій території. Категорично забороняється залишати сміття і відходи у не передбачених для цього місцях. Державні санітарні норми та правила утримання територій населених місць. Наказ № 145 від 17.03.11.

2.4. Підчас планових перевірок вентиляційних каналів, електромережі, водопостачання власники квартир зобов’язані допустити фахівців для їх перевірки.

2.5. Не допускається скидання твердих побутових відходів (в тому числі дрібного сміття, будівельного сміття, засоби гігієни, недопалків, сірників, ганчірок, паперових рушників і т.п.) і злив залишків будівельних розчинів та інших невідповідних рідин (фарб, кислот, лугів, бензину, солярки, масел і т.п.) в сантехнічне та каналізаційне обладнання приміщень та місць загального користування.

2.6. Категорично забороняється залишати сміття і відходи у непередбачених для цієї мети частинах території Об’єднання.

2.7. Відповідальність за збереження особистих речей при знаходженні на території спортивних, дитячих майданчиків та зони барбекю (BBQ) несуть їх власники.

2.8. Відповідальність за матеріальну шкоду або шкоду здоров’ю, заподіяну в результаті необережності або недотримання даних правил несуть власники/користувачі/орендарі/гості ЖК.

2.9. Відвідування спортивних майданчиків:

2.9.1. Графік роботи спортивних майданчиків: у період з січня по грудень, з 6:00 до 22:00 (понеділок – неділя). Відвідування спортивних майданчиків у інший час можливе за попереднім погодженням та за умови дотримання громадського порядку.

2.9.2. Відвідування спортивних майданчиків Співвласниками та членами їх сімей є безкоштовним та здійснюється без попереднього бронювання. Бронювання спортивних майданчиків може бути виконано за бажанням власників (із зазначенням орієнтовного часу, необхідного для гри) та при визначенні кількості учасників, а саме:

  • Футбольне поле – кількість учасників не менше ніж 14 чоловік (мінімальна кількість гравців, по 7 чоловік у команді);
  • Баскетбольний майданчик – кількість учасників не менше ніж 10 чоловік (мінімальна кількість гравців, по 5 чоловік у команді);
  • Волейбольний майданчик – кількість учасників не менше ніж 12 чоловік (мінімальна кількість гравців, по 6 чоловік у команді).

2.9.3. Видача спортивного інвентарю та спорядження у тимчасове користування надається власникам приміщень за умови пред’явлення карти СКД з прив’язкою до конкретного користувача на безоплатній основі, за умови внесення залогової суми. Розмір та порядок внесення залогових сум за користування спортивним інвентарем та спорядженням визначається окремо на підставі протоколу Правління Об’єднання.

2.9.4. У випадку запрошення гостей у кількості від 10-ти осіб, необхідно завчасно повідомити про це Об’єднання/уповноваженої особи Об’єднання/управителя) та оформити належним чином гостьові перепустки.

2.9.5. Спортивні майданчики можуть припинити свою роботу під час ремонтних робіт та санітарних днів, про що повідомляються Співвласники.

2.10. Відвідувач спортивних майданчиків зобов’язаний:

2.10.1. У разі виявлення несправності спортивного обладнання та майданчиків негайно повідомити про це адміністратора або охорону;

2.10.2. Використовувати спортивне та інше обладнання відповідно до його призначення;

2.10.3. Дотримуватись правил особистої гігієни та безпеки;

2.10.4. Рекомендується під час відвідування спортивного майданчику зняти ювелірні та інші прикраси;

2.10.5. При судомах, запамороченнях, поганому самопочутті зберігати спокій, покликати на допомогу;

2.10.6. При найменших ознаках нездужання або травмах звернутися до адміністратора спортивного майданчику або до охорони;

2.10.7. Нести самостійну відповідальність за власну безпеку та усвідомлювати, що виконання складних вправ без належної підготовки може призвести до загрози життю або нанесення фізичних травм;

2.10.8. Після завершення користування спортивним майданчиком – прибрати спортивний інвентар та спорядження.

2.11. Відвідувачу спортивних майданчиків забороняється:

2.11.1. Перебувати в нетверезому стані та під впливом наркотичних речовин, а також приносити та вживати алкогольні напої; палити цигарки (в т.ч. електронні), Айкос, кальян і т.і.;

2.11.2. Використовувати спортивне обладнання не за призначенням;

2.11.3. Самостійно усувати поломки або несправності спортивного обладнання;

2.11.4. Приносити з собою та вживати їжу;

2.11.5. Приносити вогнепальну і холодну зброю, вибухові або легкозаймисті речовини;

2.11.6. Використовувати ненормативну лексику;

2.11.7. Піддавати ризику своє життя та життя інших відвідувачів;

2.11.8. відвідувати спортивний майданчик з домашніми тваринами.

2.12. Відвідування зони барбекю (BBQ)

2.12.1. Графік роботи зони барбекю (BBQ): у період з січня по грудень, з 8:00 до 23:00 (але (понеділок – неділя), відповідно Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» після 22.00 на території зони барбекю (BBQ) забороняється гучний спів та крики; користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму.

2.12.2. Відвідування зони барбекю (BBQ) Співвласниками та членами їх сімей є безкоштовним та здійснюється за попереднім бронюванням;

2.12.3. Під час відвідування зони барбекю (BBQ) Співвласники, члени їх сімей, гості чи інші особи, які перебувають з відома власника (включаючи орендарів) зобов’язані дотримуватись правил пожежної безпеки.

2.12.4. Категорично забороняється залишати сміття і відходи у непередбачених для цієї мети частини зони барбекю (BBQ).

2.12.5. Відвідувачам категорично забороняється розводити вогонь поза зоною спеціально обладнаних місць.

2.12.6. При використанні мангалів, для приготування їжі, відвідувачі зобов’язані використовувати деревне та інше вугілля.

2.12.7. На території зони барбекю (BBQ) категорично забороняється палити зокрема, але не виключно – тютюнові вироби, електронні сигарети, кальяни тощо, окрім спеціально визначених для куріння місць.

2.12.8. У разі якщо відвідування зони барбекю (BBQ) було попередньо заброньовано, але здійснити відвідування в заплановану дату та час не представляється можливим, Співвласник зобов’язаний відмінити бронювання зони барбекю (BBQ), про що повідомити Об’єднання та/або Керуючу компанію.

2.12.9. Здійснити наступне бронювання можливо по завершенні запланованого (використання поточного) бронювання.

2.12.10. За порушення будь-яких положень цих правил співвласнику можуть відмовити у бронюванні зони барбекю.

2.13. За шкоду нанесену навколишньому середовищу, майну, життю/здоров’ю осіб, винні особи несуть персональну відповідальність згідно норм чинного законодавства України та цих правил.

3. Порядок проходу громадян, проїзду транспортних засобів на території Об’єднання

3.1. Паркування на прибудинковій території Об’єднання може здійснюватися лише в спеціально відведених місцях згідно нанесеної розмітки. Забороняється паркування транспортних засобів на проїзних частинах Прибудинкової території, що заважає проїзду спеціальних машин швидкої допомоги, пожежним машинам, прибиральної та аварійної техніки, на газонах та тротуарах прибудинкової території Об’єднання. При виявленні порушення даного пункту, винна особа має негайно таке порушення усунути. ст. 26, Правила паркування транспортних засобів. Постанова КМУ №1342 від 3.12.09.

3.2. Місця для паркування, що використовує Співвласник, повинні використовуватися виключно для паркування автомобілів або інших транспортних засобів. Використовувати паркувальні місця для складування вантажів, горючих рідин і запчастин заборонено.

3.3. Зберігання на території Об’єднання причепів, снігоходів, автомобілів з пошкодженнями, які унеможливлюють їх самостійне пересування, транспортних засобів для відпочинку, катерів, човнів та інших великогабаритних транспортних засобів заборонено.

3.4. Обмеження швидкості руху автомобілів у межах прибудинковій території Об’єднання становить 20 км/год. Рух автомобілів, супроводжуваний підвищеним шумом, а також звукові сигнали, користування «дальнім світлом» фар автотранспортного засобу на території Об’єднання заборонено. Виключенням є звукові сигнали, необхідних для уникнення ДТП. пункт 12.5 та 26.2 Правила дорожнього руху.

3.5. Забороняється мийка транспортних засобів та їх ремонт, як у місці паркування так і в інших місцях загального користування.

3.6. Документом, що дає право особам проходити через контрольно-пропускний пункт (далі «КПП») Об’єднання, є пропуск (в т.ч. електронний) з документом, що посвідчує особу, якій видано пропуск (паспорт (в т.ч. закордонний), водійське посвідчення) тощо. Заявка на отримання відповідного пропуску має бути належним чином оформлена (зокрема – заповнені всі необхідні поля та графи). Особі може бути відмовлено у видачі пропуску на територію, у разі не зазначення у заявці на отримання пропуску (в т.ч. електронного), всіх необхідних даних.

3.7. З метою загальної безпеки, забороняється передавати пропуск третім особам, а у разі втрати забезпечити своєчасне блокування даного пропуску.

3.8. Пропуск може бути заблоковано (обмежено його дію) при порушенні вимог цих Правил, Статуту Об’єднання та рішень органів управління Об’єднання.

3.9. У разі необхідності дозволу входу на територію Об’єднання відвідувача Співвласника, співробітник служби охорони отримує такий дозвіл від Співвласника за номером телефону, який зазначений Співвласником або шляхом подачі електронної заявки. Строк дії такого дозволу становить 24 (двадцять чотири) години. Пропуск на територію Об’єднання автомобілів, що належать Співвласнику і членам його сім’ї, ведеться співробітниками охорони за списком, затвердженим Об’єднанням/управителем/уповноваженою особою. У список вносяться автомобілі за заявою Співвласника, у тому числі через електронні засоби зв’язку.

3.10. В’їзд на територію гостьових автомобілів, тобто автомобілів, які не належать власникам квартир/приміщень здійснюється через ворота КПП за попереднім погодженням з Об’єднанням/управителем/уповноваженою особою шляхом подачі заявки (в тому числі електронної). Для заїзду на територію гостьового автотранспорту використовується тимчасовий пропуск. Заявка на отримання тимчасового пропуску має бути належним чином оформлена (зокрема – заповнені усі необхідні графи та поля), у випадку відсутності всіх необхідних даних, особі може бути відмовлено у видачі пропуску та допуску в’їзду на територію.

3.11. На території Об’єднання категорично забороняється заїжджати на тротуарні доріжки, та здійснювати самостійне пересування паркувальних болардів, фішок тощо.

3.12. Тимчасовий пропуск дає право в’їзду без права нічного паркування на території. Пропуск видається співробітником служби охорони при в’їзді і вилучається при виїзді гостьового транспорту.

3.13. В’їзд гостьових вантажних автомобілів на прибудинкову територію для вантажно-розвантажувальних робіт здійснюється терміном до 2 (двох) годин.

3.14. Стоянка вантажних автомобілів в Місцях загального користування та прибудинковій території, якщо це не пов’язано з посадкою (навантаженням) або висадкою (вивантаженням) людей (вантажів) не допускається.

3.15. Заявки на доступ автомобілів для вантажно-розвантажувальних робіт будівельних матеріалів та/або інших габаритних речей подаються заздалегідь, але не менш ніж за 1 день.

3.16. Зафіксований факт порушення правил заїзду/виїзду, паркування гостьового автомобіля на території, є підставою для відмови даному автомобілю в дозволі на в’їзд на територію ЖК на термін до 1 місяця.

3.17. Персонал (робітники) будівельних / ремонтних організацій, які виконують роботи в приміщеннях власників, допускаються на територію Об’єднання за перепустками, які видаються за списками (заявками) та підписуються власниками (або їх довіреними особами), із зазначенням П.І.Б. і наданням копій документів, що засвідчують особу даних осіб.

4. Дотримання громадського порядку

4.1. Особи, що знаходяться або проживають в Будинках, не мають права допускати вчинення будь-яких дій, що порушують права інших осіб, що перебувають у Будинку, в тому числі право на приватне життя, працю, спокій і відпочинок.

4.2. Проведення в приміщеннях і в будівлі в цілому ремонтно-будівельних та інших робіт, що є джерелом підвищеного шуму (наприклад, з використанням перфораторів, відбійників, дрилі, молотків і т.п.), допускається тільки в робочі дні з 08:00 до 21:00 години. Проведення будь-яких робіт, пов’язаних з будівельним шумом, пізніше 21:00 годин, а також у суботні, недільні та святкові дні категорично заборонено. Виключенням може являтись тільки письмовий дозвіл сусідів усіх прилеглих помешкань. ст. 24 Закону «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

4.3. На території Об’єднання не допускається в період часу з 21:00 до 08:00 години включення/експлуатація будь-яких пристроїв, що виробляють звуки і шуми, сила і гучність яких порушує спокій власників, що мешкають у будинку. ст. 9 Правила користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків. Постанова КМУ №572 від 08.10.92,ст. 24 Закону «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

4.4. Категорично забороняється проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів на території Об’єднання.

4.5. На території Об’єднання в період між 21:00 і 08:00 годин не допускаються гучний спів, свист, крики, а також інші дії, що порушують спокій мешканців і тишу. ст. 9 Правила користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків. Постанова КМУ №572 від 08.10.92, ст. 24 Закону «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

4.6. Не допускається проведення в приміщеннях і в Будинках в цілому робіт, пов’язаних з виділенням різкого і/або інтенсивного запаху (фарби, смоли, лаки і т.д.), у разі, якщо приміщення не провітрюються або проведення таких робіт неможливо без порушення правил технічної безпеки. Проведення будь-яких робіт, пов’язаних з підвищеним джерелом запаху, раніше 08:00 години і пізніше 21:00 години в робочі дні, а також у суботні, недільні та святкові дні — категорично заборонено.

4.7. Куріння в місцях загального користування (під’їздів, холах, ліфтах і т.д.) всередині будівлі, на прибудинковій території заборонено, окрім спеціально визначених для куріння місць. ст. 13 Закону «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення».

4.8. Забороняється розпивати алкогольні напої на прибудинковій території та в місцях загального користування (під’їздах, холах, ліфтах і т.д.). ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

4.9. Забороняється скидати будь-які предмети з вікон, дахів, балконів Будинків.

4.10. Смітити на прибудинковій території та в місцях загального користування (під’їздах, холах, ліфтах і т.д.) заборонено.

5. Правила утримання домашніх тварин

5.1. Норми утримання домашніх тварин встановлені чинним законодавством.

5.2. Не дозволяється вигулювати тварин без поводів. На всій прибудинковій території тварин слід тримати на руках або на поводу, довжина якого повинна забезпечувати впевнений контроль над твариною. Великі собаки та собаки небезпечних порід при знаходженні в місцях загального користування повинні бути в намордниках і на суворому, короткому поводу. ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 9 Закону «Про захист тварин від жорстокого поводження».

5.3. Власники, які вигулюють домашніх тварин на прибудинковій території, зобов’язані негайно, самотужки або за свій рахунок прибирати за своєю твариною.

5.4. Мешканці вправі звернутися у відповідні органи щодо фактів порушення чинного законодавства і неправомірного утримання тварин на території Об’єднання. Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження».

5.5. Вигул тварин на газонах, розташованих на прибудинковій території та на дитячих майданчиках, категорично заборонений. ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Вигул собак та інших домашніх тварин у місті Києві: обов’язки та заборони

6. Правила проведення ремонтно – будівельних та інших робіт у приміщеннях

6.1. Право співвласника перевлаштовувати належне йому приміщення нерозривно пов’язане з обов’язком дотримуватися принципу шанобливого ставлення до сусідів. У тому числі, власник зобов’язується:

  • дотримуватися режиму проведення ремонтно-будівельних та інших робіт, що є джерелом підвищеного шуму (наприклад, з використанням перфораторів, відбійників, дрилі, молотків і т.п.) та робіт, пов’язаних з виділенням різкого і/або інтенсивного запаху;
  • надати письмове повідомлення про початок виконання будівельних (опоряджувальних) робіт та призначити довірену особу, яка від імені та за дорученням Власника контролюватиме проведення ремонтних робіт у приміщеннях, у разі не проведення таких робіт власними силами;
  • підтримувати чистоту і порядок в ліфтах, під’їздах, холах та інших місцях загального користування;
  • розвантажувати і складувати будматеріали і утилізувати будівельне сміття без захаращення і блокування місць загального користування;
  • особливо ретельно відслідковувати дотримання своїми підрядниками та будівельними робітниками встановлених Правил, а також громадського порядку на території Об’єднання;
  • перед початком проведення ремонтних та оздоблювальних робіт у житлових приміщеннях (квартирах) Співвласник перераховує гарантійний платіж розмір якого та порядок використання встановлюються рішенням правління ОСББ. Допуск Співвласника для проведення ремонтних та оздоблювальних робіт можливий виключно після зарахування гарантійного платежу;
  • під час проведення вантажно-розвантажувальних робіт, зокрема транспортування великогабаритних речей здійснювати розмикання довідників вхідних груп дверей;
  • оформити допуск до квартири/приміщення з метою проведення ремонтних робіт, дотримуватись правил проведення ремонтних робіт та оздоблювальних робіту квартирі/приміщенні, забезпечити цілість та належне утримання місць загального користування під час виконання ремонтних робіт у квартирі/приміщенні;
  • повідомити Об’єднання про закінчення виконання будівельних (опоряджувальних) робіт.

6.2. Власник, який заподіяв збитки майну, що перебуває у спільній власності або власності інших співвласників, зобов’язаний відшкодувати заподіяні збитки в повному обсязі.

6.3. Будь-яке переобладнання чи перепланування приміщень допускається з дотриманням вимог житлового, містобудівного та іншого законодавства України, а також інших нормативно-правових актів України. Про розміщення в приміщенні спеціальних пристроїв (ліфти, підйомники, обладнання сауни, камін і ін. пристроїв і механізмів) співвласник повідомляє голову правління Об’єднання надавши перед цим проектну документацію яка засвідчує, що розміщення обладнання чи пристроїв не нанесе шкоду іншим власникам та Будинку.

6.4. Не допускається зміна фасадів Будинків.

6.5. Не допускається зміна функціонального призначення Об’єктів: житлових кімнат, кухонь і санвузлів (кухня або санвузол над житловою кімнатою або навпаки).

6.6. Не допускається несанкціоноване підключення до електромереж в Місцях загального користування, в тому числі, але не виключно, підключення штукатурних станцій. Використання штукатурної станції при виконанні механізованих штукатурних робіт дозволяється тільки за попереднім письмовим погодженням із Об’єднанням та на платній основі. Розмір оплати та порядок надання такого погодження встановлюється протоколом Правління Об’єднання.

6.7. Заборонено приєднувати до системи опалення додаткове обладнання, що збільшує теплове навантаження на систему.

6.8. Не допускається вчиняти дії, що ведуть до порушення цілісності шахти вентиляційних каналів.

6.9. Прокладка систем відведення конденсату від внутрішніх блоків кондиціонерів проводиться у місця передбачені проектною документацією, шляхом підключення до загальної внутрішньобудинкової системи водовідведення. Відвід трубки конденсату на фасад недопустимий.

6.10. При прокладанні магістралей системи кондиціонування заборонено пошкоджувати арматуру і несучі стіни житлових будинків.

Коли можна виконувати шумні ремонтні роботи в Києві

7. Співвласники Об’єднання зобов’язані

7.1. Не розміщувати та/або використовувати будь-які вивіски, щити, прапори, щогли, антени, супутникові антени та інші аналогічні чи подібні пристрої на Фасадній частині будинку, на склі вікна (внутрішньому або зовнішньому), прибудинковій території та в місцях загального користування.

7.2. Не використовувати технічні приміщення для організації виробничих ділянок, майстерень, а також зберігання продукції, устаткування, меблів та інших предметів особистого користування.

7.3. Забезпечити відповідність зовнішньої (фасадної) частини будинку, в якому знаходиться Квартира Проектній документації. Не встановлювати на зовнішній (фасадній) частині будинку, в якому знаходиться Квартира, будь-яких технічних елементів (пристроїв), як-то системи опалення, вентиляції та кондиціювання повітря тощо, якщо це не передбачено проектною документацією. Не здійснювати будь-які, в тому числі, але не виключно: поліпшення, пошкодження, перетворення, реконструкцію, модернізацію тощо, що може призвести до найменшої зміни зовнішнього (фасадного) вигляду будинку, в якому знаходиться приміщення співвласника.

7.4. Не здійснювати засклення відкритих (незасклених) лоджій та терас та їх перезасклення/заміну, без письмово погодження з Об’єднанням/ управителем/ уповноваженою особою, у випадку якщо проведення таких робіт передбачено проектною документацією.

7.5. Не встановлювати жалюзійних решіток без письмово погодження з Об’єднанням/управителем/уповноваженою особою.

7.6. Не розміщувати на території місць загального користування – меблі, велосипеди, дитячі візки та інше майно та не захаращувати сходові майданчики, перехідні лоджії, сходи, передквартирні і передліфтові холи, а також будь-які інші технічні, допоміжні та підсобні приміщення, що відносяться до Місць загального користування.

7.7. Не здійснювати вирубку дерев і кущів, зривання та зрізування квітів або інші дії, що викликають порушення благоустрою.

7.8. Самостійно забезпечувати утримання власного балкону та терас, не допускати на них накопичення снігу і сміття, що може призвести до травмування третіх осіб.

7.9. При здаванні приміщення в піднайом (оренду) або у випадку тривалого проживання сторонніх осіб у приміщенні власника, письмово повідомити Об’єднання/ управителя/ уповноважену особу про кількість осіб, які орендують приміщення, їх паспортні/контактні дані та забезпечити останніх ключами доступу.

7.10. Утримуватися від відключення систем опалення приміщення в опалювальний сезон, що призводить до порушення нормованих параметрів температурно-вологісного режиму приміщень будинку.

7.11. Утриматися від встановлення в приміщенні вентиляційного обладнання, не передбаченого проектною документацією, без письмового погодження з Об’єднанням/ управителем/ уповноваженою особою.

7.12. Не встановлювати додаткові двері, або ж двері, що відрізняються за зовнішнім виглядом від паспорту дверей, що були встановлені спочатку, або змінювати напрямок відкривання дверей (порушувати проект) з приміщення співвласника до загального коридору.

7.13. Заборонено влаштування тамбурів в загальних коридорах та інших місцях загального користування.

7.14. Забезпечити відповідність зовнішньої частини вхідних дверей до Квартири первісному вигляду, який існував на день передачі Квартири Власнику. Не здійснювати будь-які, в тому числі, але не виключно: поліпшення, пошкодження, перетворення, реконструкцію, модернізацію тощо, не змінювати оздоблення зовнішньої частини вхідних дверей, що може призвести до найменшої зміни їх зовнішнього вигляду, за виключенням заміни замкової системи у вхідних дверях.

7.15. У випадку проведення заміни вікон квартири забезпечити відповідність зовнішньої частини вікон первісному вигляду, у тому числі відповідність кольору та структури ламінації віконних рам та встановлених москітних сіток. Утримуватися від тонування вікон плівками дзеркальними, кольоровими та написами будь-якого характеру без попереднього погодження з Об’єднанням/управителем/уповноваженою особою.

7.16. Житлові приміщення в будинках використовуються співвласниками виключно для проживання. Співвласники Об’єднання повинні заключити письмові договори з виконавцями (постачальниками) комунальних послуг, щоб контролювати якість послуг та мати можливість пред’явити претензії щодо послуг та вимагати перерахунку за ненадання послуг або їх низьку якість.

7.17. Співвласники Об’єднання повинні своєчасно сплачувати житлово-комунальні послуги.

8. Правила користування нежитловими приміщеннями та проведення підприємницької діяльності на території Об’єднання.

8.1. Приміщення не може використовуватися з порушенням вимог чинного законодавства України.

8.2. Заборонено проведення будь-якої комерційної діяльності, що суперечить Законам України. Власники нежитлових приміщень повинні укласти індивідуальні договори з виконавцями (постачальниками) комунальних послуг та оформити усі необхідні та передбачені чинним законодавством дозволи на користування такими послугами в інтересах своєї комерційної діяльності. У разі неналежного виконання власником умов цього пункту правил, що призвело до збитків, такий власник зобов’язаний компенсувати усі завдані третім особам збитки.

8.3. Власники нежитлових приміщень дотримуються та забезпечують дотримання своїми працівниками цих Правил проживання, норм чинного законодавства України, правила та положення з охорони здоров’я, санітарні норми, правила протипожежної безпеки. Власники нежитлових приміщень зобов’язані повідомити Об’єднання/ управителя/ уповноважену особу про цільове призначення та вид господарської діяльності, що буде здійснюватись в приміщенні.

8.4. Зобов’язання щодо здійснення охорони власного приміщення Власник несе самостійно. Об’єднання не несе відповідальності за охорону майна, товарів та устаткування, що знаходяться у приміщенні. Власники приміщень мають право встановити власну охоронну сигналізацію у приміщенні за власний рахунок та власними силами при попередньому погодженні з Об’єднанням/управителем/уповноваженою особою.

8.5. Власник приміщення має право розмістити за власний рахунок найменування та/або знак для товарів та послуг та /або логотип чи інший засіб індивідуалізації пункту продажу чи надання інформації/послуг. Розміщення елементів реклами виконується за умови попереднього погодження макету (проекту розміщення елементів реклами на фасаді) у місці/місцях погодженому із Об’єднанням/управителем/уповноваженою особою та повинні відповідати стандартам та загальному стилю Житлового комплексу.

8.6. Отримання погодження, дозволів на розміщення рекламних вивісок Власники приміщень виконують самостійно та за власний рахунок.

8.7. Не допускається зберігання, використання, розповсюдження речовин та предметів, обіг яких заборонено чи обмежено у відповідності до положень чинного законодавства України (отруйних, психотропних, бактеріальних, радіоактивних наркотичних речовин та предметів тощо).

8.8. У випадку, якщо приміщення розташоване таким чином, що доступ до нього можливий тільки через КПП, доступ відвідувачів відбувається шляхом подачі електронних заявок охороні комплексу, в тому числі через мобільний додаток.

8.9. Доставка, розгрузка, продуктів/матеріалів/устаткування тощо до/з нежитлового приміщення раніше 08:00 години і пізніше 21:00 години заборонена.

8.10. Заїзд та паркування на території Об’єднання автомобілів відвідувачів нежитлових приміщень заборонено.

8.11. Встановлення вентиляційного обладнання (в тому числі кондиціонерів) виконується власними силами та за власний кошт тільки за попереднім погодженням з Об’єднанням/управителем/уповноваженою особою.

8.12. Власник/користувач підтримують у чистому вигляді наявні зовнішні скляні та декоративні конструкції і козирки, забезпечують своєчасне їх прибирання від бруду та снігу.

9. Правила користування нежитловими приміщеннями – «коморами»

9.1. Власники нежитлових приміщень – «комор» зобов’язані:

9.1.1. Забезпечити зовнішню відповідність Нежитлового приміщення – «комори» Проектній документації;

9.1.2. Не встановлювати будь-яких технічних елементів (пристроїв), як-то системи опалення, вентиляції та кондиціювання повітря тощо, що не передбачені проектною документацією;

9.1.3. Не здійснювати будь-які, в тому числі, але не виключно: поліпшення, пошкодження, перетворення, реконструкцію, модернізацію тощо, що може призвести до найменшої зміни зовнішнього вигляду Нежитлового приміщення – «комори»;

9.1.4. Не розміщувати вибухопожежонебезпечних матеріалів, не зберігати та не використовувати легкозаймистих речовин і горючих речовин, вибухових речовин, балонів з газами, речовин і матеріалів, що мають підвищену вибухопожежну небезпеку;

9.1.5. Не палити, не проводити зварювальні та інші вогневі роботи, не застосувати легкозаймисті матеріали;

9.1.6. Не змінювати зовнішній вигляд нежитлового приміщення – «комори», в тому числі, але не виключно робити засклення або закладання жалюзі/ролетами, цегляною кладкою, гіпсокартоном та ін.матеріалами без письмового погодження з Об’єднанням/ управителем/ уповноваженою особою;

9.1.7. Не захаращувати шляхи евакуації (коридори, проходи, сходові марші і площадки тощо) меблями, обладнанням, навіть якщо вони не зменшують нормативну ширину;

9.1.8. Не провадити будь-яку виробничу, комерційну, підприємницьку, рекламну, іншу професійну діяльність з метою отримання прибутку або з некомерційними цілями, роздрібної торгівлі, не провадити політичну або релігійну агітації і пропаганди;

9.1.9. Не зберігати цінні речі, що можуть бути зіпсовані внаслідок дії води або підвищеної вологості на підлозі. Забороняється зберігати продукти харчування що швидко поусуються, (у разі їхнього псування (гниття, запліснявіння тощо) – негайно прибирати їх з комори). Рекомендується зберігання на спеціально влаштованих полицях, що мають висоту не менше 10 см від рівня підлоги. У випадку пошкодження майна, що розташоване на підлозі, внаслідок спрацювання системи пожежогасіння або аварійної ситуації на інженерних мережах, Об’єднання не несе відповідальності за заподіяння шкоди вразі затоплення таких речей.

10. Правила користування підземним Паркінгом

10.1. При користуванні підземним Паркінгом необхідно дотримуватися вимог житлового і містобудівного законодавства, законодавства про дорожній рух, не допускати порушення законних прав та інтересів інших учасників відносин у сфері житлово-комунальних послуг, дорожнього руху. В Паркінгу та Машиномісці забороняється:

  • втручатися у роботу систем забезпечення життєдіяльності Паркінгу (охоронно-пожежної сигналізації, пожежогасіння, димовидалення, відеонагляду, вентиляції, електропостачання, водовідведення, інженерних мереж тощо), а також несучих, огороджувальних та інших конструкцій Паркінгу;
  • розташовувати на Машиномісці транспортні засоби, що перевищують розміри Машиномісця (по довжині чи по ширині);
  • розташовувати транспортні засоби з порушенням меж власного Машиномісця, або впритул до сусідніх машиномісць, проходів чи проїздів, що ускладнить чи унеможливить користування ними;
  • розташовувати (допускати розташування) транспортні засоби в місцях загального користування Паркінгу або на машиномісцях, що не належать Співвласнику;
  • використовувати (допускати використання) отриманої Співвласником магнітної картки СКД для в’їзду-виїзду транспортних засобів, про розташування яких в Паркінгу письмово не повідомлено Об’єднання;
  • зводити будь-які тимчасові чи капітальні конструкції (стіни, перегородки, огородження, майданчики тощо);
  • встановлювати будь-яке обладнання, устаткування тощо;
  • не допускається розміщення будь-яких речей на Машиномісці, на інших машиномісцях та в місцях загального користування Паркінгу окрім транспортних засобів, в т.ч. колес та тари для палива (окрім спеціально облаштованих Об’єднанням для такого розміщення місць (за наявності технічної можливості);
  • залишати сміття на території Паркінгу, вхідних зонах у Паркінг;
  • ремонтувати транспортні засоби, регулювати сигнали, гальмівну систему, мити, виконувати сварку, шиномонтаж, здійснювати будь-яке інше обслуговування транспортних засобів;
  • заправляти та зливати з транспортних засобів пально-мастильні матеріали, мити та протирати пально-мастильні матеріалами та іншими речовинами кузова транспортного засобу, деталі та агрегати тощо; зберігати пально-мастильні матеріали (за винятком баків т.з.), залишати відкритими горловини баків т.з.;
  • використовувати Паркінг та Машиномісце в будь-яких інших цілях, окрім розміщення транспортного засобу;
  • заряджати акумулятори транспортних засобів (окрім випадку облаштування за наявності технічної можливості за погодженням з Об’єднанням Машиномісця зарядним пристроєм/розеткою та компенсації Співласником вартості спожитої електроенергії);
  • порушувати правила дорожнього руху, вимоги розмітки та дорожніх знаків, що влаштовані в Паркінгу та при в’їзді-виїзді з нього;
  • перевищувати швидкість 10 км/год при русі по Паркінгу транспортним засобом;
  • подавати звукові сигнали;
  • здійснювати рух транспортним засобом з вимкненими фарами або з дальнім світлом фар (допускається лише ближнє);
  • в’їзджати – виїзджати з Паркінгу, рухатися по ньому на транспортному засобі, висота якого разом з розташованим на ньому обладнанням, вантажем, іншими речами перевищує 2,5 м.;
  • залишати транспортні засоби з ввімкненим двигуном більше ніж на 5 хвилин (для недопущення загазованості);
  • палити, користуватись відкритим вогнем в Паркінгу; пересуватися по Паркінгу (допускати пересування) на самокатах, роликових ковзанах та інших подібних засобах.

10.2. Пішоходи, що рухаються Паркінгом, а також в зонах при в’їзді – виїзді з нього, мають перевагу перед транспортними засобами, але не повинні створювати безпідставних перешкод для їхнього руху.

10.3. ОСББ не несе обов’язків по зберіганню майна яке розміщене території Паркінгу.

10.4. Обов’язки Співвласника:

  • відшкодовувати шкоду, завдану з його вини (умисних дій чи необережності) Об’єднанню, майну Паркінгу, майну третіх осіб, в тому числі, відшкодовувати шкоду, завдану транспортним засобом як джерелом підвищеної небезпеки;
  • сплачувати вартість робіт з ліквідації аварій та з відновлення пошкоджених конструкцій, комунікацій та обладнання Паркінгу, та майна третіх осіб, що сталися з вини Співвласника;
  • використовувати Машиномісце за цільовим призначенням (з метою розміщення транспортного засобу), не допускати використання Машиномісця в комерційних (промислових) цілях окрім здавання Машиномісця в найм (оренду) третім особам;
  • дотримуватися Правил експлуатації та утримання Паркінгу, що розробляються та затверджуються Об’єднанням; використовувати магнітні картки СКД лише для в’їзду-виїзду транспортних засобів, про розташування яких в Паркінгу письмово повідомлено Об’єднання;
  • у випадку втрати чи викрадення магнітної картки СКД негайно повідомити про це Об’єднання;
  • у випадку укладення договору найму (оренди) Машиномісця з третьою особою, повідомити про це Об’єднання та ознайомити наймача (орендаря) Машиномісця про правила користування Паркінгом. Співвласник несе солідарну відповідальність за шкоду, спричинену наймачем (орендарем) Машиномісця майну Паркінгу, майну третіх осіб;
  • завчасно повідомляти Об’єднанню інформацію про номерний знак та марку транспортного засобу, який буде розміщатися в Машиномісці. У випадку якщо Машиномісце передано Співласником в найм (оренду), така інформація може надаватися Об’єднанню наймачем (орендарем) Машиномісця;
  • дотримуватися Правил дорожнього руху, вимог розмітки та дорожніх знаків, що влаштовані в Паркінгу, при користуванні транспортним засобом, в тому числі, при користуванні транспортним засобом в Паркінгу, на в’їзді і виїзді з Паркінгу;
  • дотримуватися чинних санітарно-гігієнічних і правил, правил пожежної безпеки, техніки безпеки і охорони праці.

10.5. У разі порушення Співвласником чи його гостями (відвідувачами) вимог цих Правил, або наявності заборгованості перед Об’єднанням, Співвласнику може бути заблоковано пропуск до Паркінгу до усунення ним порушень цих Правил та/або погашення заборгованості.

11. Правила відвідування зони відпочинку з відкритим басейном

11.1. Актуальні правила відвідування відкритого басейну розміщенні безпосередньо перед входом до басейну та у інший спосіб, визначений Об’єднанням/управителем/ уповноваженою особою, про що повідомляються співвласники.

11.2. Графік роботи басейну встановлюється Об’єднанням/управителем/уповноваженою особою самостійно, інформація про робочі години басейну публікується на вході біля Басейну. В неробочі години територія зони відпочинку з басейном не обслуговується та є закритою для відвідування.

11.3. Співвласник зобов’язаний залишити Басейн не пізніше встановленого часу закриття басейну.

11.4. Загальна кількість Співвласників (користувачів) які одночасно можуть перебувають на території з басейном обмежена і визначається Об’єднанням/управителем/уповноваженою особою в односторонньому порядку. При перебуванні на території зони відпочинку максимальної кількості Об’єднання/управитель/уповноважена особа, має право відмовити у відвідуванні зони басейну всім іншим бажаючим.

11.5. Перед плаванням у басейні необхідно прийняти душ.

11.6. Співвласники зобов’язані плавати у Басейні лише у спеціалізованому одязі (плавки, купальні костюми).

11.7. Співвласники, які погано плавають (або не мають навичок плавання), зобов’язані користуватися підтримуючими плавальними засобами.

11.8. Рекомендується під час відвідування Басейну зняти ювелірні та інші прикраси, зібрати волосся та перебувати на території басейну у взутті що дозволяє безпечно пересуватись по території басейну (пляжні сланці, тощо).

11.9. Співвласники зобов’язані викидати сміття лише у відведених для цього місцях.
11.10. На території зони Басейну Дорослі особи (батьки/уповноважені особи) зобов’язані наглядати за дітьми та забезпечувати їх супровід.

11.11. Діти віком до 14 років зобов’язані відвідувати басейн лише у супроводі Дорослих осіб (батьків/уповноважених осіб). Не рекомендується одному Дорослому супроводжувати більше 3 (трьох) дітей.

11.12. Відповідальність за безпеку Дітей несуть їхні батьки/уповноважені особи. Дорослим забороняється залишати дітей без нагляду на території басейну.

11.13. Дітям без купальних костюмів, незалежно від віку, заборонено перебування у басейні. Відвідування басейну для дорослих з немовлятам віком до 1 (одного) року – забороняється.

11.14. Забороняється відвідування чаши дитячого басейну немовлятам, дітям віком від 1 (одного) року до 3 (трьох) заборонено перебувати у чаші дитячого басейну без спеціалізованих водних памперсів/ гідро-шортів або інших засобів.

11.15. Дітям до 7 років рекомендується відвідувати дитячий басейн.

11.16. Не рекомендується дітям від 7 років відвідувати дитячий басейну.

11.17. На території зони відпочинку з Басейном забороняється:

  • Виконувати будь-які вправи, пов’язані з затримкою дихання більше 15 секунд, бігати по бортику Басейну і стрибати з бортика в воду, виконувати акробатичні стрибки, влаштовувати боротьбу тощо.
  • Користуватися перед відвідуванням Басейну мазями та косметикою які мають різкий запах (окрім сонцезахисних засобів).
  • Відвідувати Басейн з відкритими ранами, інфекційними, шкірними та іншими захворюваннями, а також при наявності медичних пов’язок, в тому числі гіпсових та лейкопластирних з відкритими ранами, шкірними та іншими захворюваннями.
  • Перебувати на території басейну з домашніми тваринами.
  • Перебувати в басейні в нетверезому стані та під впливом наркотичних речовин.
  • Палити (включаючи електронні сигарети, кальяни) на території басейну, за винятком зон для куріння.
  • Забруднювати воду в чаші басейну будь-яким способом.
  • Проносити та використовувати на території зони басейну скляний посуд при вживанні напоїв та їжі.
  • Порушувати Правила протипожежної та технічної безпеки.
  • Проносити на територію зони басейну вогнепальну, газову, пневматичну, холодну зброю, колоті предмети, а також вибухонебезпечні та легкозаймисті, токсичні та речовини з різким запахом.
  • На території басейну заборонено проводити торгову, рекламну, комерційну діяльність.
  • Відвідування зони відпочинку дітям до 14 років без супроводу Дорослих осіб.
  • Батькам/уповноваженим особам на території зони відпочинку залишати без нагляду дітей.
  • Проносити в басейн плавальне обладнання, окрім дитячих кругів, рукавів і жилетів.
  • Плавати на великих надувних іграшках, які заважають працівникам басейну здійснювати візуальний огляду басейну.
  • Псувати спортивний інвентар, спорядження та майно зони басейну.
  • Приносити в скляній тарі: мило, шампуні, лосьйони та іншу косметику.
  • Створювати конфліктні ситуації, висловлюватись ненормативною лексикою, допускати образливі вислови в бік оточуючих.
  • Проводити спортивні/групові заняття в комерційних цілях.
  • Перебувати в басейні без купальних костюмів, плавати в басейні в нижній білизні (або в іншому не спеціалізованому для плавання одязі) а також бути на території зони відпочинку без одягу.
  • Співвласники зобов’язані не заважати іншим відвідувачам басейну грою на музичних інструментах, використанням аудіо- та відеоапаратури, переговорних пристроїв, шумів немузичного характеру, свистом, співом, або будь-яким іншим способом.

12. Відповідальність за порушення цих Правил

12.1. Власники приміщень, члени їх сімей та/або користувачі приміщення, гості повинні докладати всіх зусиль для того, щоб розв’язувати між собою спори шляхом переговорів та консультацій. Якщо згоди не було досягнуто, то спори розв’язуються згідно з нормами чинного законодавства у судовому порядку.

12.2. Власник несе повну матеріальну відповідальність за збитки, заподіяні особою, яка проживає спільно з ним, а також будь-якою іншою особою, яка проживає у квартирі згідно з договором оренди або з відома власника, якщо інше не передбачено договором оренди або іншим договором між власником і цією особою, за своїх відвідувачів та гостей, які знаходяться на території Об’єднання та прибудинковій території, а також за автотранспорт який заїхав на територію Об’єднання.

12.3. Співвласники приміщень та/або користувачі, можуть звернутися з заявою про складання та підписання акту-претензії в порядку визначеному діючим законодавством потягом одного календарного місяця з дня ненадання послуг з управління/утримання будинку та прибудинкової території або надання їх не в повному обсязі/зниження їх якості, тощо. У випадку відсутності заяви та акту – претензії у строк визначений цим пунктом, послуги вважаються наданими Об’єднанням/Управителем/Управляючою Компанією в повному обсязі та прийняті Співвласниками без зауважень та заперечень.

12.4. При недотриманні Правил Мешканці несуть персональну відповідальність у відповідності до чинного законодавства. Документом, що підтверджує факт порушення Правил є Акт про порушення правил проживання, складений уповноваженими представниками Об’єднання/ управителя/ уповноваженої особи в присутності двох свідків, в якості яких можуть виступати будь-які особи.

12.5. Об’єднання/ управитель/ уповноважена особа зобов’язані припиняти дії осіб, які порушують вимоги цих правил та/або утруднюють або перешкоджають реалізації прав володіння, користування і розпорядження спільним майном співвласниками.

12.6. При виявленні порушення вимог цих правил, закону або Статуту, вчинене вперше, Об’єднання/ управитель/ уповноважена особа має право робити співвласнику попередження про порушення ним статутних або інших законних вимог і вимагати їх дотримання або застосовувати до співвласника штраф. При повторному (у випадку застосування попередження), порушенні співвласником вимог цих правил, закону або Статуту власник сплачує штраф в розмірі 1 000 (однієї тисячі) гривень за таке порушення та в розмірі 5 000 (п’ять тисяч) гривень за кожне наступне таке порушення, якщо більший розмір штрафу не передбачено цими Правилами. При повторному порушенні вимог цих Правил, уповноважена особа Правління Об’єднання/ управитель/ уповноважена особа має право заблокувати (обмежити дію) пропуск власника з вини якого було вчинено таке порушення.

12.7. У випадку, зміни конструкції, матеріалу та/або дизайну Фасадної частини будинку, Місць загального користування та обладнання, здійснення модифікації зовнішнього вигляду Будинку чи будь-якої його частини, Об’єктів благоустрою, Прибудинкової території, розміщення зовнішньої реклами (в тому числі вивіски та таблички) на будинках/прибудинковій території без погодженням з Об’єднанням/управителем/ уповноваженою особою співвласник зобов’язується сплатити штраф в розмірі 100 000 (сто тисяч) гривень, та додатково відшкодувати Об’єднанню всі витрати, пов’язані із приведенням майна до початкового вигляду. Власник звільняється від сплати штрафу у випадку, якщо своїми силами протягом строку визначеного Об’єднанням/управителем/ уповноваженою особою, добровільно забезпечить приведення відповідного майна до початкового вигляду та відшкодує усі витрати та шкоду спричинені внаслідок такого порушення.

12.8. У випадку порушення Власником положень цих Правил щодо дотримання вимог по виконанню будівельних та/чи опоряджувальних та/чи ремонтних робіт, та/або щодо не надання письмового повідомлення про початок таких робіт, та/чи щодо виконання таких робіт без отримання відповідного письмового погодження, Власник зобов’язаний протягом 1 (одного) дня з моменту отримання вимоги, припинити виконання таких робіт та звернутися до Об’єднання/ управителя/ уповноваженої особи з метою отримання відповідного письмового погодження. Крім того, Власник зобов’язується сплатити штраф у розмірі 5 000 (п’яти тисяч) гривень та додатково відшкодувати завдану такими діями шкоду. За кожне наступне порушення штраф складає 20 000 (двадцять тисяч) гривень.

12.9. У випадку проведення заміни, поліпшення, пошкодження, перетворення, реконструкції, модернізації вхідних дверей до квартири, що призвело до зміни зовнішнього вигляду співвласник зобов’язується сплатити штраф в розмірі 100 000 (сто тисяч) гривень. Власник звільняється від сплати штрафу у випадку, якщо своїми силами протягом строку визначеного Об’єднанням/ управителем/ уповноваженою особою, добровільно забезпечить приведення відповідного майна до початкового вигляду.

12.10. У випадку, зміни конструкції, матеріалу та/або дизайну зовнішньої частини нежитлового приміщення – «комори», здійснення модифікації зовнішнього вигляду нежитлового приміщення – «комори», власник зобов’язується сплатити штраф в розмірі 100 000 (сто тисяч) гривень, та додатково відшкодувати Об’єднанню всі витрати, пов’язані із приведенням майна до початкового вигляду. Власник звільняється від сплати штрафу у випадку, якщо своїми силами протягом строку визначеного Об’єднанням/ управителем/ уповноваженою особою, добровільно забезпечить приведення відповідного майна до початкового вигляду та відшкодує усі витрати та шкоду спричинені внаслідок такого порушення.

12.11. За несанкціоноване підключення до електромереж в Місцях загального користування та на Прибудинковій території (в тому числі самовільне підключення штукатурних станцій) Власник сплачує штраф в розмірі 20 000 (двадцять тисяч) гривень за перше порушення та в розмірі 50 000 (п’ятдесят тисяч) гривень 00 коп. за кожне наступне.

12.12. За псування обладнання та приладів Будинку, місць загального користування та обладнання, об’єктів благоустрою тощо, та завдання шкоди, Власник окрім відшкодування вартості відновлювального ремонту, сплачує штраф в розмірі 20 000 (двадцять тисяч) гривень за перше порушення та в розмірі 50 000 (п’ятдесят тисяч) гривень за кожне наступне.

12.13. За псування вентиляційних каналів та протипожежної сигналізації Власник, окрім відшкодування вартості відновлювального ремонту, сплачує штраф в розмірі 20 000 (двадцять тисяч) гривень. за перше порушення та в розмірі 50 000 (п’ятдесят тисяч) гривень за кожне наступне.

12.14. За відключення опалення в опалювальний сезон, що призвело до зниження температури в приміщені нижче вимог визначених СНіП, Власник сплачує штраф в розмірі 20 000 (двадцять тисяч) гривень.

12.15. За встановлення додаткового вентиляційного обладнання, не передбаченого проектною документацією, без письмового погодження Об’єднанням, Власник сплачує штраф в розмірі 20 000 (двадцять тисяч) гривень.

12.16. За захаращення та забруднення місць загального користування, Прибудинкової території та об’єктів благоустрою (включаючи залишення сміття та іншого майна в місцях загального користування, не прибирання за домашніми тваринами) Власник сплачує штраф в розмірі 10 000 (десять тисяч) гривень за перше порушення та в розмірі 20 000 (двадцять тисяч) гривень за кожне наступне. За пошкодження зелених насаджень Власник, окрім відшкодування відновлювальної вартості таких насаджень, сплачує штраф в розмірі 20 000 (двадцять тисяч) гривень за перше порушення та в розмірі 50 000 (п’ятдесят тисяч) гривень за кожне наступне.

12.17. За недотримання правил відвідування відкритого басейну, вчинене в тому числі членами сімей Власника та/або користувачами приміщень, їх гостями Власник сплачує штраф у розмірі 10 000 (десять тисяч) гривень за перше порушення та в розмірі 20 000 (двадцять тисяч) гривень за кожне наступне. Окрім того, Власник зобов’язується додатково відшкодувати завдану неправомірними діями шкоду.

12.18. У випадку не виконання вимоги Об’єднання/ управителя/ уповноваженої особи про усунення порушення вимог цих правил, закону та Статуту, Власник сплачує штраф в розмірі 1 000 (однієї тисячі) гривень за перше порушення та в розмірі 5 000 (п’ять тисяч) гривень за кожне наступне.

12.19. Штраф та кошти на відшкодування витрат та збитків, повинні бути перераховані Власником на поточний рахунок Об’єднання, впродовж 5 (п’яти) днів з дня отримання відповідної вимоги.

12.20. У разі несвоєчасного виконання свого грошового зобов’язання перед Об’єднанням грошового зобов’язання перед Об’єднанням, співвласник сплачує на користь Об’єднання пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України від суми прострочення за кожен день такого прострочення. Також, власнику може бути обмежено пропуск на територію Об’єднання та обмежено користування внутрішньо-будинковими інженерними мережами та іншим спільним майном багатоквартирного будинку до моменту повного погашення заборгованості в порядку та на умовах передбачених Статутом Об’єднання, Правилами та рішенням виконавчого органу Об’єднання.

12.21. При недотриманні цих Правил, Співвласник несе відповідальність відповідно до законодавства України. Документом, що підтверджує факт порушення правил, є Акт про порушення Правил, складений уповноваженими представниками Об’єднання/управителя/уповноваженої особою.

12.22. Контрольні повноваження щодо дотримання власниками вимог цих Правил та вчинення необхідних процедур по притягненню винних осіб до відповідальності покладено на Об’єднання/ управителя/ уповноважену особу. Для виконання контрольних повноважень щодо дотримання власниками вимог цих Правил та вчинення необхідних процедур по притягненню винних осіб до відповідальності, Об’єднання/ управитель/ уповноважена особа може уповноважити на це особу, для чого видати останній довіреність та/або укласти договір Доручення.

12.23. Сплата штрафних санкцій за невиконання або неналежне виконання цих Правил, не звільняє Власника від виконання зобов’язання в натурі та відновлення становища, яке існувало до такого порушення.