В додатку «Київ Цифровий» можна повідомити про майно, пошкоджене чи зруйноване внаслідок російсько-української війни

9 квітня вийшла оновлена версія додатку «Київ Цифровий», яка тепер дозволяє надавати свідчення про зруйноване під час війни майно.

Зазначається, що тепер користувачі додатку «Київ Цифровий» можуть повідомити та надати свідчення про зруйновані домівки, школи, мости, лікарні та інші об’єкти інфраструктури. Разом з тим, через додаток також можна повідомити про особисті матеріальні втрати внаслідок війни.

Вся ця інформація збирається в рамках проєкту «Росія заплатить». Він створений KSE Institute (аналітичним центром при Київській школі економіки) спільно з Офісом президента та Міністерством економіки України. Інформація про зруйноване майно необхідна для оцінки збитків та подальших позовів уряду України проти росії у міжнародні суди.

Щоб передати свідчення про пошкодження або руйнування майна, потрібно оновити додаток «Київ Цифровий» та виконати наступні дії:

  • Вибрати пункт «Свідчення громадян» → «Свідчення про руйнування».
  • Натиснути «Надати свідчення».
  • Заповнити відповідні поля форми – детально розповісти про руйнування, наслідки руйнувань та вказати свідків і їхні контакти.

Надана інформація повинна бути правдивою та супроводжуватися доказами у вигляді фото або відео матеріалів. Надалі всі свідчення будуть ретельно перевірятися.

Надавати свідчення в додатку «Київ Цифровий» можуть не лише мешканці Києва, а й громадяни всієї України.

Проєкт «Росія заплатить» забезпечує повну конфіденційність і непублічність свідчень. Персональні дані не передаються третім особам. Інформація про руйнування передається виключно до міжнародних інституцій, органів державної влади та громадських або гуманітарних організацій, що сприятимуть формуванню позовів у міжнародні суди проти рф. Публічною під час війни буде лише узагальнена статистика.

Джерело: Офіційний портал Києва

Через додаток «Дія» можна подати заявку про майно, пошкоджене внаслідок російсько-української війни