«Щасливий випадок» ─ останній фільм Вуді Аллена

«Щасливий випадок» — перша франкомовна картина 88-річного режисера, повністю знята у Парижі та його передмістях. За версією британського видання The Guardian — це його найкраща стрічка за десятиріччя, яка є ідеальним завершенням блискучої кар’єри.

Головною героїнею стрічки є Фанні (Лу де Лааж) — красива молода парижанка, у якої здавалося б, є все… Але пересичений буржуазний світ сильно контрастує з бунтівною юністю Фанні.

Одного ранку по дорозі на роботу вона стикається зі шкільним знайомим Аланом (Нільс Шнайдер), який відразу заявив їй, що він завжди від неї божеволів. Їхнє спілкування швидко переросло в роман, але чоловік Фанні відразу починає підозрювати недобре. Адже у нього є безліч секретів у шафі, які «допоможуть» йому розібратися, що робити з недбайливими коханцями…

Сам Вуді Аллен так описує картину:

«Щасливий випадок» — це історія романтики, пристрасті та насильства, дія якої відбувається в сучасному Парижі. Знята у місті та трохи у сільській місцевості, вона розвивається навколо роману двох молодих людей, які є старими друзями. У ній знімаються дуже обдаровані французькі актори та актриси. Все знято французькою мовою і в  об’єктиві великого кінематографіста Вітторіо Стораро все виглядає дуже гарно. Решту залишу, щоб здивувати».

Вуді Аллен за свою кар’єру встиг отримати декілька премій «Оскар» та рекордні 16 номінацій в сценарній категорії. Також в Аллена є численні «Золоті Глобуси» та почесні нагороди від Каннського та Венеціанського фестивалів.

Фільм «Щасливий випадок» зібрав топових зірок французького кіно. У головній ролі Лу де Лааж («Паралельні світи Джулії», «Чорний ящик») — володарка Міжнародної премії «Еммі» та двохкратна номінантка на головну кінопремію Франції — «Сезар».  Мельвиль Пупо («Офіцер та шпіон», «Одного чудового ранку», «Літо 85») є чотирьохразовим номінантом на «Сезар», має відзнаки від Каннського кінофестивалю та Берлінале. Валері Лемерсьє («Голос кохоння», «Працівник року»,  «Астерікс та Обелікс у Британії») має 3 премії «Сезар». Власну премію «Сезар»та відзнаку Канського фестивалю також має й Нільс Шнайдер («Банди Парижу», «Сібілл» та «Полуничка»).

Вихід останньої стрічки Вуді Аллена «Щасливий випадок» в Україні заплановано на Новорічні свята ─ з 28 грудня 2023 року.

«Щасливий випадок» ─ останній фільм Вуді Аллена