Паркування на місцях для осіб з інвалідністю

Управляюча компанія «Файна Таун» прокоментувала ситуацію із паркуванням автомобілів на місцях для осіб з інвалідністю. Необхідність в таких поясненнях виникла через випадки паркування на таких місцях транспортних засобів без інформаційного знаку «Водій з інвалідністю».

Отже, згідно з Законом України «Про дорожній рух» та «Правилами дорожнього руху», зазначено, що встановлення таблички «водій з інвалідністю» проводиться виключно за бажанням самого власника автомобіля. Знак «Водій з інвалідністю» не відноситься до обов’язкових – ніхто не може змусити людину відкрито демонструвати іншим, що в нього є будь-які проблеми зі здоров’ям.

Розмітка 1.35 позначає місця для паркування індивідуального транспорту осіб з інвалідністю та транспортних засобів, які перевозять осіб з інвалідністю.

Табличка 7.17 «Особи з інвалідністю» застосовується зі знаками 5.42.15.42.1 «Місце для стоянки», 5.42.25.42.2 «Місце для стоянки» і 5.435.43 «Зона стоянки» для позначення місця (або спеціально відведеної частини майданчика) для стоянки транспортних засобів, на яких установлено розпізнавальний знак «Водій з інвалідністю» відповідно до вимог Правил дорожнього руху.

У разі паркування на місці дорожньої розмітки 1.35, позначеному табличкою 7.17, (місця для паркування індивідуального транспортного засобу осіб з інвалідністю та транспортних засобів, які перевозять осіб з інвалідністю) наявність знаку водій з інвалідністю обов’язкова.

Не варто забувати, що саме наявність знака «Водій з інвалідністю» дає можливість водієві користуватись деякими перевагами перед іншими водіями, а саме паркування на місцях позначеним значком «Водій з інвалідністю». Управляюча компанія та охорона ЖК «Файна Таун» не має повноважень перевіряти та вимагати документи, не веде реєстр обліку транспортних засобів осіб з інвалідністю. УК та охорона діють відповідно до правил проживання ЖК «Файна Таун».

У зв’язку із зазначеною інформацією, для уникнення непорозумінь, УК просить водіїв з обмеженими можливостями під час стоянки на зазначених місцях для стоянки користуватися наліпками або табличками «Особа з інвалідністю».