НБУ пом’якшив валютні обмеження для населення ─ вперше з початку війни

Вперше від початку війни НБУ підвищив ліміти на продаж безготівкової валюти населенню. Про це йдеться на сайті регулятора.

Починаючи з 29 серпня 2023 року, банки зможуть продавати безготівкову іноземну валюту населенню без підтвердження підстав чи зобов’язань для проведення такої операції. В одному банку клієнт зможе купити валюту у межах щомісячного ліміту в еквіваленті 50 тис. грн за курсом, установленим банком. Від самого початку повномасштабного російського вторгнення такі операції були заборонені.

Разом з тим НБУ збільшив щомісячний ліміт на купівлю населенням безготівкової іноземної валюти з подальшим розміщенням на депозит від 3 місяців. Якщо раніше дозволялося купувати валюту на суму до 100 тис. грн на місяць, то тепер ліміт підвищено до 200 тис. грн.

В НБУ сподіваються, що ці нововведення дозволять скоригувати попит населення на валюту. Замість готівкової валюти дехто перейде на купівлю валюти безготівковим способом. Це зменшить готівковий попит валюти та допоможе зменшити різницю між готівковим та офіційним курсом.