«Буча» – Автори презентували трейлер драми про окупацію Київщини російськими військами

В Україні презентували фільм-драму «Буча», заснований на реальних подіях, що відбувалися під час окупації Київщини російськими загарбниками. Трейлер фільму представили продюсер Олександр Щур та режисер Станіслав Тіунов.

Сюжет фільму «Буча» розповідає про реальні події, які мали місце у містах Буча, Ворзель, Гостомель та Ірпінь під час російсько-української війни у лютому-квітні 2022 року. Фільм-байопік розповість про те, як Костянтин Гудаускас врятував 203 місцевих жителів, які опинились на окупованій території.

Костянтин Гудаускас – громадянин Казахстану, який отримав політичний притулок в Україні та проживає в Бучі. Завдяки своєму казахстанському паспорту він має можливість проїжджати на окуповану російськими військами територію та вивозити мирних жителів. Головний герой не лише рятує людей, а й на власні очі бачить весь жах війни та російської окупації – вбивства, пограбування, зґвалтування.

У фільм «Буча» також буде включена сцена порятунку відомого українського композитора, Лауреата Шевченківської премії Ігоря Поклада. Під час подій фільму перебував у своєму будинку в Ворзелі.

Після деокупації Київської області Костянтин Гудаускас став героєм багатьох публікацій та телевізійних сюжетів у впливових національних та світових ЗМІ, серед яких французьке видання Le Monde, телеканал France 24, британський телеканал ITV news та інших.

«Після того, як у квітні стало відомо, що відбувалося у Бучі та інших містах України, які були окуповані, стало зрозуміло, що про трагедію українського народу повинні дізнатися у всьому світі, – розповідає Олександр Щур, продюсер фільму «Буча». – Ми вважаємо, що реалізація цього проєкту допоможе Україні привернути увагу міжнародної спільноти й спонукатиме нарощувати економічну та військову допомогу надалі».

Трейлер драми «Буча» був знали на кошти американських інвесторів. Подальше фінансування знімального процесу також буде реалізовано виключно коштом іноземних інвесторів та меценатів. Збори в Україні проводитись не будуть, щоб не відвертати увагу українців від донатів на ЗСУ.

Кастинг акторів на ролі у фільмі буде проведений до кінця року. Проте вже відомий виконавець ролі головного антагоніста. Їм став В’ячеслав Довженко – український актор театру і кіно. Він є Лауреатом премії «Золота дзиґа» за найкращу чоловічу роль.

Знімання фільму «Буча» заплановані на грудень-січень, а премʼєра відбудеться на роковини трагедії.

На меті творчої команди фільму участь у міжнародних фестивалях класу А. Також планується представити стрічку на світових стрімінгових сервісах.

Офіційний сайт фільму.