Як нараховується плата за опалення місць загального користування (МЗК)

Управляюча компанія “Файна Таун” розповіла про методику нарахування плати за опалення місць загального користування (МЗК). При цьому УК продемонструвала приклад розрахунку вартості опалення МЗК.

Зазначається, що відповідно до статті 10 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», порядок визначення обсягів спожитої в будівлі теплової енергії на опалення житлових та нежитлових приміщень, опалення місць загального користування, забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення встановлюється відповідно до “Методикою розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг”. Відповідну Методику затверджено Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №315 від 22.11.2018 року.

Для будівель, де приміщення всіх споживачів оснащені вузлами розподіленого обліку, обсяг теплової енергії, витраченої на опалення МОП та допоміжних приміщень будівлі, визначається як різниця між об’ємом теплової енергії, визначеною на підставі показань загальнобудинкового вузла комерційного обліку та сумарним об’ємом спожитої теплової енергії розподіленого обліку окремих споживачів (житлових та нежитлових приміщень). Простими словами, з обсягу всієї використаної теплової енергії віднімаються індивідуальні обсяги за показниками лічильників у житлових та нежитлових приміщеннях. Вважається, що ця різниця пішла на опалення МОП та допоміжних приміщень.

Потім розрахований обсяг теплової енергії розподіляється між споживачами пропорційно площі (об’єму) квартири (або іншого приміщення). Іншими словами, вся різниця в показниках лічильників розподіляється між квартирами та нежитловими приміщеннями відповідно до їхньої площі.

Як приклад, візьмемо квартиру загальною площею 32,0 м2. Вона розташована в будинку, де загальна площа квартир і нежитлових приміщень становить 10316,0 м2.

Відповідно до показників будинкового лічильника, за місяць було використано 70,347 Гкал теплової енергії, з них:

  • Споживане мешканцями (квартирами) – 43,769 Гкал;
  • Спожито нежитловими приміщеннями (офісами) – 1,859 Гкал.

Разом квартирами та офісами використано 43,769+1,859=45,628 Гкал.

Різниця від загального споживання становить 70,347 – 45,628 = 24,719 Гкал.

Розрахунок вартості опалення МОП:

  • 24,719 Гкал/10316,00 = 0,002396 Гкал на 1 м2 площі.
  • 32,0 м2 * 0,002396 Гкал = 0,07668 Гкал — частка розподіленої теплової енергії на конкретну квартиру.
  • 0,07668 Гкал * ТАРИФ (2177,31 грн/Гкал) = 166,96 грн.

Як заявляє УК, усі будинки, квартири та нежитлові приміщення обладнані приладами обліку тепла, які підключені до автоматичної системи обліку та моніторингу теплового споживання. Це дозволяє контролювати та відстежувати всі необхідні кількісні показники у будь-якому часовому інтервалі.

Раніше УК також писала, що у разі виникнення будь-яких питань щодо розрахунків з опалення по конкретній квартирі, потрібно звертатися до Управляючої компанії для роз’яснень. Але цього року у зв’язку із запуском власної котельні та укладанням договорів з ТОВ «КОМПАНІЯ «ТЕПЛО-СВІТ», можливо, потрібно звертатися за роз’ясненнями вже в іншу організацію.