Паркування в «Файна Таун», або роздуми архітектора. Частина 2

Паркування в «Файна Таун» — це одночасно неймовірно простий кейс, і неймовірно складний. Ну а щодо актуальності для міста Києва — то точно важливий. Розберімося, як впорядкувати паркування просто і назавжди, щоб то стало звичкою. Розділимо рішення на дві дії.

1. Проектна

Впорядкувати паркування можна, максимально унеможлививши лосину творчість водіїв. По-перше, фізичні обмежувачі: боларди, стовпчики, дерева, ліхтарі. По-друге, односторонні проїзди.

Ця методика була вперше опрацьована на “Комфорт Тауні”, але саме у Файні отримала свої фінальні риси. Ми це називаємо: “заїзди Підкови”. Робиться односторонній рух, шириною 4,5 м (а зараз ми іноді робимо ще менше). Це дає можливість організувати паркування під 45 градусів, але й одночасно зробити паралельне паркування з іншої сторони. При такому розплануванні, неможливо стати другим рядом і залишити авто на “пять мінуточєк” (ну то є значить на ніч). Точніше залишити можна, але ви заблокуєте проїзд (Такі кейси трапляються. про них розкажу далі).

Паркування в «Файна Таун», або роздуми архітектора. Частина 2

Щодо розвантаження. Кожна підкова має свої місця для цього, виділені жовтою кишенею. Там дозволена парковка на максимум 15 хв на аварійці, з 8 ранку до 8 вечора, вночі можна паркуватись. Цей процес дуже гарно контролює охорона, сам це перевірив, залишивши там авто, і о 9-ій ранку, мене вже набрали з Керуючої компанії.

Паркування в «Файна Таун», або роздуми архітектора. Частина 2

Паркування на поворотах унеможливлюють так звані “анти-кишені”.

2. Контроль відповідними органами й суспільством

Але як не проектуй, лазівка для творчості все одно залишиться. І тут потрібна охорона, яка це буде контролювати. Але підштовхнути їх до цього процесу повинне саме суспільство. І чим раніше, тим краще.

Регулюючий орган так само складається з людей. І вони повинні бачити підтримку суспільства, особливо коли це стосується обмежень. Так сталося і з паркуванням.

Так заборона на лосину творчість прописана в правилах. Але будь-які правила повинні пройти перевірку часом. Ще в далекому 2020 році мешканці провели голосування щодо блокування порушників на в’їзд на територію, і проголосували “за”.

Далі звичайно все залежить від ініціативності самого контролюючого органу, в нашому випадку пощастило — охорона у нас неймовірно ініціативна, системна і чітка. Дуже добре пам’ятаю перший кейс блокування сусідки на в’їзд. Там була солянка з погроз, цитування Конституції і запрошення журналістів. Але з часом всі до цього звикли, і наразі бан за рагульну парковку — то є звичайні справи.

Не так і важко, треба лише грамотно проєктувати вулиці й дороги, мати якісний контроль відповідного департаменту, і зробити невідворотність покарання).

Думки архітектора «Файна Таун» про своє дітіще

Телеграмна демократія в «Файна Таун», або роздуми архітектора. Частина 3