Кав’ярні в «Файна Таун», або роздуми архітектора. Частина 6
Коли Київ встиг стати настільки кавовим містом? Ви памʼятаєте? Я — ні. Фіолетові равлики, кава-Таврії, жахливі автомати, і три маккохве, будь ласка. В жахливих крихких пластикових стаканчиках.
А що ми маємо тепер? То є індульгенція за роки знущання над процесом кавового поглинання. Я не з тих хто розбирається в сортах, прожарках чи походження кавових зерен. Я людина, яка на питання яку вам? Каже «менш кислу». Але все одно хочеться якості.
Кавова ейфорія заполонила столицю, і «Файна Таун» не став виключенням, скоріше прикладом. Кавова шаленість почалась одразу. Кавʼярні — це було перше що почало відкривати свої двері, роблячи «Файна Таун» по-справжньому живим кварталом. Бо активні перші поверхи — це життя.
Колись я навіть виграв суперечку, сказавши, що жодна з чотирьох кавʼярень в одному будинку не зачиниться. І навіть зараз коли в «Файна Таун» їх вже далеко за 10-15 шт, жодна не закривається (тільки одна, але на її місці виросла нова). Жарт про те що цього тижня відкрилося лише 4 нові кавʼярні — вже давно не жарт.
Це є частина нашої культури. Бариста стає другом, психологом, іноді навіть неназваним Хрещеним.
То як обирають де взяти еКспресо, коли в цілому без різниці з якого континенту зерна? Дуже просто. Є настрій, коли хочеться в кавʼярню для хіпстерів, буває, коли хочеться туди де зручно з малечею, буває, що туди де синя валторна, або в ту, яка була продуктовим хабом в березні 22-го, або прям в копію каштана, або, або.
Круто коли є таке різноманіття, якісне різноманіття, тоді й конкуренція стає цікавішою.
А як ви вирішуєте де взяти каву?
Наразі в Каталозі комерції «Файна Таун» в розділі «Кав’ярня» налічується 13 закладів. Але це далеко не повний перелік.